İŞ ORTAKLARIMIZ

Akıllı Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ABGYS)

Sertifikalı bilgi güvenliği uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından geliştirilen ABGYS;  organizasyonların yapay zekâ tabanlı uzman bir yazılım vasıtasıyla ISO 27001 standardına uyumluluğu sağlayabilmeye olanak veren, Bilgi Güvenliği Yönetimi sürecindeki varlık envanteri ve kaynak kullanımının izlenmesi, mevcut durumun tespit edilmesi, zafiyet tarama, risk değerlendirme, risk yönetimi ve dokümantasyon unsurlarını bir arada yöneten yazılımdır. Akıllı Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ABGYS (Smart Information Security Management System- SISMS) Mart-2012 tarihinde European Network and Information Security (ENISA) tarafından Risk Yönetimi Araçları envanterine alınarak ENISA Web sayfasında http://rm-inv.enisa.europa.eu/methods_tools/t_sisms.html  yayımlanan ilk Türk yazılımıdır.

[...]

Aselsan

ASELSAN elektronik ürünler ve sistemler tasarlayan, geliştiren, üreten ve ürünlerinin satış sonrası servis hizmetlerini karşılayan; yüksek teknolojili ve çeşitli ürün yelpazesine sahip Türkiye'nin önde gelen elektronik sanayi kuruluşudur.

[...]

Linup Front

LINUP, deneyimleri eğitmenleri, gelişmiş eğitim merkezleri ve eğitim materyalleriyle OSS ve Linux konusunda alanında lider bir eğitim firmasıdır.

[...]

Microsoft

Microsoft BizSpark, yazılım sektöründeki girişimcilerin ilk kuluçka dönemlerinde başarılarına katkı sağlamak amacı ile tasarlanmış global bir programdır.

Program ile Microsoft, yerel yazılım ekonomisi içinde girişimciliği ve inovasyonu desteklemeyi, bu yolla sektörün ekonomide yarattığı katma değeri ve istihdamı arttırmayı hedeflemektedir.

[...]

ORACLE

 - Oracle Enterprise Gateway: SOAP (Simple Object Access Protocol) ve RESTful  (Representational State Transfer) web servisleri güvenliği, saldırı tespiti, iletişim protokolü, mesaj formatı aracılığı ve XML ivmelendirmesi sağlar.  DMZ bölgesini korumak için yazılım tabanlı bir çözümdür. Kolay bir şekilde güvenlik, ivmelendirme ve XML ve diğer veri türlerinin entegrasyonunu sağlar, belirgin bir şekilde entegrasyon ve toplam maliyetleri düşürür ve dağıtım risklerini önler, kimlik doğrulama, yetkilendirme ve izleme yetenekleri ile mevzuata uyum sağlar. İş yerinde veya bulut içerisinde SOAP, REST, XML gibi farklı veri formatlarına aracılık ederek SOA altyapılarının güvenliğini ve etkin kullanımını sağlar 

 - Oracle Audit Vault:

Oracle Audit Vault, tüm denetim (audit) verilerinin ortak bir merkezde güvenli bir şekilde toplanıp konsolide edilmesiyle olası güvenlik risklerinin azaltılmasını amaçlayan bir güvenlik çözümüdür. Denetim verilerini güvenli bir veri ambarında tutup buradan oluşturduğu rapor ve analizler sayesinde iç tehditler önceden tespit edilebilir. Denetim verilerinin Audit Vault üzerinden merkezi olarak izlenip yönetilmesi aynı zamanda IT giderlerinin düşürülmesine yardımcı olur.

Raporlar;

Oracle Audit Vault raporları yetkili kullanıcıların yaptığı veri erişimleri, veritabanında yapılan yapısal değişiklikler gibi denetim verilerini kullanımı kolay bir arayüz ile sunar. Renkli grafikler, istenilen şekilde düzenlenebilen formatlar ve uyarı vermek için belirginleştirilebilen erişim kayıtları sayesinde şüpheli ve yetkisiz erişimler kolayca tespit edilebilir. Raporlar genel olarak, veritabanında kullanıcı hesaplarının yönetimi, roller ve yetkiler, obje yönetimi ve login hatalarını içerir.

Uyarılar;

Oracle audit Vault, veri güvenliği tehdidi oluşturabilecek erişimleri tesipt edip bu erişimler için uyarılar (alert) oluşturur. Uyarılar veritabanında yapılan tablo erişimi/değişimi, yetkili kullanıcı yaratılması gibi herhangi bir durum için oluşturulabilir. Örneğin herhangi bir kullanıcı uygulama içerisindeki hassas bir bilgiye erişim yapmak istediğinde bir uyarı oluşturulabilir. Oracle Audit Vault, aynı zamanda uyarıya neden olan durumları da grafikler ile özetleyip bunları kaynağına, olay kategorisine ve önem önceliğine göre gruplayabilir.

Güvenlik;

Oracle Audit Vault denetim verilerini kaynak veritabanlarından kendi veri ambarına eşzamanlı olarak transfer ederken bu verileri şifreleyerek koruma altına alır. Aynı zamanda veri ambarı içerisinde toplanmış olan veriler de görev ayrımı sayesinde kontrol altında tutulur, böylece denetim verilerinin kendisi de Oracle Audit vault tarafından korunmuş olur.

 - Oracle Database Firewall

Oracle Database Firewall, kara listeler, beyaz listeler, politikalar, akıllı ve doğru alertler, minimum yönetimsel yük getiren monitorleme imkanları sağlayarak aktif ve gerçek zamanlı verilerin korunmasını sağlar. Database firewall veritabanının konfigurasyonundan ve operasyonundan bağımsız olarak çalışabilen bir çözümdür. Veritabanlarına bağımsız olan bu altyapı veri sızdırılma riskini minimize etmeyi kolaylaştırmanın yanında, uyumluluk için gerekli şartları sağlamada büyük fırsatlar sunar.

İstemci tarafından gönderilen SQL cümlesinin, iyi niyetli olup olmadığını belirleme yöntemi Oracle Database Firewall dışındaki alışılagelmiş SQL firewallarında; regular expressionlar, string matching ve küme karşılaştırma gibi geleneksel yöntemler iken, Oracle Database Firewall akıllı politikalar üretebilme ve yeni açıklara karşı yönetimsel yük getirmeden adapte olabilme yetisine sahiptir. Firmaların, Oracle Database Firewall u “Blocking Mod” diye adlandırdığı ve belli SQL cümlelerine izin verip bazılarını engelleme gibi fonksiyonları kullanılabildiği gibi, sadece veritabanına gönderilen sorguları raporlama amaçlı olarak kullanılan “Monitoring Mod” ta da kullanmaları mümkündür.

Oracle database firewall network seviyesinde bridged yada span port konfigürasyonunda konumlandırılarak geçen tüm SQL cümlelerini monitorleme imkanı sağlar. Geçen SQL cümleleri Oracle Database Firewall a spesifik güçlü ayrıştırma algoritmasıyla katagorize edilir. SQL cümleleri bazında ayrıştırma yapılıp politikalar belirlemek mümkün olduğu gibi, IP adresi, zaman, program ismi gibi diğer faktörler de kullanılarak politikalar belirlenebilir.

[...]

NEC FAULT TOLERANT

İş akışınızda devamlılığı sağlamak için sürekli çalışan bir yapınızın olmasını sağlar. İletişiminizdeki birkaç dakikalık kesinti günümüz iş ortamında kabul edilebilir bir seçenek değildir. Tek bir sunucu hatası yaratılan iş fırsatlarını büyük kayıplarla sonuçlandırabilmektedir. Sistem sürekliliğinin devamı için tasarlanmış, hataya dayanıklı NEC sunucuları % 99,999 sürekliliği garanti etmektedir.

[...]

MICRODASYS

Microdasys, SCIP ve XSG ürünleriyle müşterilerinin HTTPS ve XML trafiklerini daha güvenli hale getirme ve buralardan gelecek bir saldırıyı karşı müşterilerin önlem almalarını sağlar.

[...]

PAWISDA

Avrupanin lider Hyrid mail yazilim (L-Vin) gelistiricisidir. L-Vin çözümü sayesinde kurum ve kuruluslar kagit, baski, zarflama ve postalama giderlerinden kurtulmaktadir. L-Vin avrupa da birçok post tasiyicisi tarafindan kullanilan Pawisda’nin gelistirdigi çözüm sayesinde Hybrid mail de hatali baski sayisi binde bir seviyesine düsürmüstür.

[...]

LAYER7

Layer7-XML, SOA,Eb ve Cloud Computing güvenliği için tasarlanmış, güvenlik temelli sektör lideri bir üründür. Layer7 ürün ailesi servis odaklı uygulamaları kontrol, monitör etmenin yanı sıra performans optimizasyonu, yönetim kolaylığı ve güvenlik politikalarının uygulanmasını, API’lerin güvenliğini, sanallaştırılmasını, yönetimini ve uyarlanmasını sağlar.

[...]

BARRACUDA

Güvenlik Ürünleri
    a.Barracuda NG Firewall;

NG Firewall, şubeler, merkezi yönetim ve veri merkezleri için tasarlanmış donanım ve sanal modelleri ile kurumun tümünü kapsayan bir kurulum modeli üzerine tasarlanmıştır. Tek bir ara yüz üzerinden, Barracuda NG Control Center ile yöneticiler tek bir noktadan güvenlik, içerik ve trafik yönetim ilkelerini ayarlayabilirler. Güvenliğin ve içerik ilkelerinin tek bir noktadan yönetilmesi; işletme genelinde tutarlı ve kararlı güvenlik yönetimi, birçok ağ üzerinden gerçek zamanlı raporlama ve denetleme, tüm ağda tek bir komutla ilke değişimi ve ayar geri-alma özelliği, ağ erişim kontrolü, anti-virüs, anti-spam ve içerik filtreleme için merkezden yönetilen güncellemeleri sağlar.


    b.Barracuda Spam&Virus Firewall;

Barracuda Spam & Virüs Firewall e-posta sunucunuzu spam, virüs, spoofing ve phishing saldırılarından koruyacak entegre bir donanım ve yazılım çözümdür. Barracuda Spam Firewall tüm e-posta sunucularında ortak çalışan, hemen hemen tüm küçük orta ya da büyük ölçekli şirketlerin iş ortamına uygun bir donanımdır. Kullanıcı başına fiyatlandırılmadığı ve ek donanım ya da yazılım gerektirmediği için en uygun fiyatlı donanımsal spam ve virüs korumalarından biridir.


    c.Barracuda Web Filter;

Barracuda Web Filter oluşturduğunuz uyulması gereken internet kullanım ilkelerine göre içerik filtreleyen ve uygulama engelleyen tam bir kurumsal çözümdür. Barracuda Web Filter içeriğinde ödüllü spyware ve virüs korumasını bulundurur. Kullanıcı başına fiyatlandırılmadığından Barracuda Web Filter en uygun maliyetle içerik ve Spyware koruması sağlar.


    d.Barracuda e-mail Security service;

Bulut tabanlı e-posta güvenliği sağlar ve veri kayıplarını engeller.


    e.Barracuda web Security service;

Bulut web filtreleme, merkezi yönetim ve raporlama ile kötü niyetli yazılımlardan korunma sağlar.

Uygulama Dağıtım Ürünleri
    a.Barracuda Web Application Firewall;

Barracuda Web Application Firewall cross-site scripting saldırıları, SQL
injections, oturuma dahil olma, buffer overflows ve web uygulamalarına
yapılan tüm bilinen saldırılara karşı ödül kazanmış koruma sağlar. Tam proxy
olarak saldırıları, kredi kartı ya da sosyal güvenlik numarası gibi hassas veri
olarak nitelendirilen bilgileri gizleyerek engeller.


    b.Barracuda Load Balancer;

Barracuda Load Balancer davetsiz misafirlerin içeri girmesini engellemek, sunucularınızdaki yükün dengelenmesini sağlamak için dizayn edilmiş uygun fiyatlı ve kullanımı kolay bir çözümdür. Sunucularda geniş kapsamlı çökmelere neden olan atakları ve ağa sızmaları entegre IPS sistemiyle engeller. Barracuda Load Balancer sunucu yada port başına para ödemezsiniz. Bu nedenle ölçeklendirme ve koruma açısından data merkezlerine en uygun fiyatı sunar.

    c.Barracuda Link Balancer;

Barracuda Link Balancer T1s, T3s, DSL, Kablo gibi internet bağlantılarını en uygun şekilde birleştirerek şirketlerin iş devamlılığını sağlayarak yüksek bant genişliği ihtiyaçlarını ölçeklendirmek için dizayn edilmiştir. Bir ya da birçok internet servis sağlayıcısından gelen bağlantıları birleştirerek firmaların günlük internet kullanımını kaldırmak için gerekli yüksek bağlantı harcamala-rına olan ihtiyacı azaltır. Şirket ağlarının sürekli olarak İnternete bağlı olması-na yardım eder.


    d.Barracuda SSL VPN

Barracuda SSL VPN iç web uygulamaları dosya sistemleri ve diğer uygulamalar gibi dış bağlantı için seçilmiş kaynaklar üzerinde tam kontrolü aktif etmek için birkaç dakikada kurulur. Herhangi bir web gezgininden kullanıcılar iç web uygulamaları ya da ağ dosya paylaşımlarına erişmek için ters proxy’nin avantajlarından faydalanabilirler. SSL tünellemesi için destek Citrix XenApp, VNC, NX, SSH, Telnet uzaktan masa üstü yönetimi gibi yaygın uzaktan yönetim uygulamalarını destekleyen hafif bir Java istemcisi olan Barracuda SSL VPN ajanı üzerinden aktif edilmiştir. Tam ağ katmanı erişimi için VPN oturumlarında istemci/sunucu uygulamalarının SSL erişimi için TCP veya UDP bağlantısı için kurulabilir bir VPN istemcisi için Barracuda ağ konnektörü içerir. Sağlam güvenlik ve izleme olanaklarıyla, yöneticiler, aynı zamanda kullanıcı hareketlerini izleyerek gruplara ya da kullanıcılara kaynak erişimi için özel erişim politikaları tanımlayabilirler.

Veri Koruma Ürünleri
    a.Barracuda Backup;

Barracuda Backup servis yedekleme ihtiyaçlarınızın tamamını karşılar ve paranızın tam karşılığı bir üründür. Yerel yedek sağlamakla birlikte Barracuda Veri Merkezlerinde de yedeğinizi şifreleyerek saklar. Sadece değişen dosyaların yedeklerini alarak, hem yerel disk kümesini en verimli şekilde kullanır, hem de uzak yedeklemede ihtiyacınız olan bant genişliğini asgariye düşürür.


    b.Barracuda Message Archiver;

Barracuda Message Archiver şirketinizdeki kullanıcıların gönderdiği ve aldığı e-postalarla anlık mesajlaşmaları sisteminizle entegre çalışarak arşivleyen bir donanım ve yazılım çözümüdür. Barracuda Message Archiver gerçek zamanlı ve otomatik olarak e-postaları depolar, indeksler ve anında geri almaya, hızlı aramaya hazır hale getirir. Yeni e-postaları anında yakalamak için, Microsoft Exchange ve diğer standart e-mail sunucularında bulunan journalling özelliğinden yararlanır. Barracuda Message Archiver tam bir arşiv sağlayabilmek için çok eski e-postaları ve PST dosyalarını da arşivler.
 

[...]

LSE

Güvenlik konusunda uzman kadrosuyle LSE Almanyanin önde gelen güvenlik firmasidir. Bilisim güvenliginin tüm katmanlarinda müsteri odakli ürün ve çüzümler gelistirebilen LSE Almanya nin önde gelen güvenlik firmasidir.

[...]