BARRACUDA

 

Güvenlik Ürünleri
    a.Barracuda NG Firewall;

NG Firewall, şubeler, merkezi yönetim ve veri merkezleri için tasarlanmış donanım ve sanal modelleri ile kurumun tümünü kapsayan bir kurulum modeli üzerine tasarlanmıştır. Tek bir ara yüz üzerinden, Barracuda NG Control Center ile yöneticiler tek bir noktadan güvenlik, içerik ve trafik yönetim ilkelerini ayarlayabilirler. Güvenliğin ve içerik ilkelerinin tek bir noktadan yönetilmesi; işletme genelinde tutarlı ve kararlı güvenlik yönetimi, birçok ağ üzerinden gerçek zamanlı raporlama ve denetleme, tüm ağda tek bir komutla ilke değişimi ve ayar geri-alma özelliği, ağ erişim kontrolü, anti-virüs, anti-spam ve içerik filtreleme için merkezden yönetilen güncellemeleri sağlar.


    b.Barracuda Spam&Virus Firewall;

Barracuda Spam & Virüs Firewall e-posta sunucunuzu spam, virüs, spoofing ve phishing saldırılarından koruyacak entegre bir donanım ve yazılım çözümdür. Barracuda Spam Firewall tüm e-posta sunucularında ortak çalışan, hemen hemen tüm küçük orta ya da büyük ölçekli şirketlerin iş ortamına uygun bir donanımdır. Kullanıcı başına fiyatlandırılmadığı ve ek donanım ya da yazılım gerektirmediği için en uygun fiyatlı donanımsal spam ve virüs korumalarından biridir.


    c.Barracuda Web Filter;

Barracuda Web Filter oluşturduğunuz uyulması gereken internet kullanım ilkelerine göre içerik filtreleyen ve uygulama engelleyen tam bir kurumsal çözümdür. Barracuda Web Filter içeriğinde ödüllü spyware ve virüs korumasını bulundurur. Kullanıcı başına fiyatlandırılmadığından Barracuda Web Filter en uygun maliyetle içerik ve Spyware koruması sağlar.


    d.Barracuda e-mail Security service;

Bulut tabanlı e-posta güvenliği sağlar ve veri kayıplarını engeller.


    e.Barracuda web Security service;

Bulut web filtreleme, merkezi yönetim ve raporlama ile kötü niyetli yazılımlardan korunma sağlar.

Uygulama Dağıtım Ürünleri
    a.Barracuda Web Application Firewall;

Barracuda Web Application Firewall cross-site scripting saldırıları, SQL
injections, oturuma dahil olma, buffer overflows ve web uygulamalarına
yapılan tüm bilinen saldırılara karşı ödül kazanmış koruma sağlar. Tam proxy
olarak saldırıları, kredi kartı ya da sosyal güvenlik numarası gibi hassas veri
olarak nitelendirilen bilgileri gizleyerek engeller.


    b.Barracuda Load Balancer;

Barracuda Load Balancer davetsiz misafirlerin içeri girmesini engellemek, sunucularınızdaki yükün dengelenmesini sağlamak için dizayn edilmiş uygun fiyatlı ve kullanımı kolay bir çözümdür. Sunucularda geniş kapsamlı çökmelere neden olan atakları ve ağa sızmaları entegre IPS sistemiyle engeller. Barracuda Load Balancer sunucu yada port başına para ödemezsiniz. Bu nedenle ölçeklendirme ve koruma açısından data merkezlerine en uygun fiyatı sunar.

    c.Barracuda Link Balancer;

Barracuda Link Balancer T1s, T3s, DSL, Kablo gibi internet bağlantılarını en uygun şekilde birleştirerek şirketlerin iş devamlılığını sağlayarak yüksek bant genişliği ihtiyaçlarını ölçeklendirmek için dizayn edilmiştir. Bir ya da birçok internet servis sağlayıcısından gelen bağlantıları birleştirerek firmaların günlük internet kullanımını kaldırmak için gerekli yüksek bağlantı harcamala-rına olan ihtiyacı azaltır. Şirket ağlarının sürekli olarak İnternete bağlı olması-na yardım eder.


    d.Barracuda SSL VPN

Barracuda SSL VPN iç web uygulamaları dosya sistemleri ve diğer uygulamalar gibi dış bağlantı için seçilmiş kaynaklar üzerinde tam kontrolü aktif etmek için birkaç dakikada kurulur. Herhangi bir web gezgininden kullanıcılar iç web uygulamaları ya da ağ dosya paylaşımlarına erişmek için ters proxy’nin avantajlarından faydalanabilirler. SSL tünellemesi için destek Citrix XenApp, VNC, NX, SSH, Telnet uzaktan masa üstü yönetimi gibi yaygın uzaktan yönetim uygulamalarını destekleyen hafif bir Java istemcisi olan Barracuda SSL VPN ajanı üzerinden aktif edilmiştir. Tam ağ katmanı erişimi için VPN oturumlarında istemci/sunucu uygulamalarının SSL erişimi için TCP veya UDP bağlantısı için kurulabilir bir VPN istemcisi için Barracuda ağ konnektörü içerir. Sağlam güvenlik ve izleme olanaklarıyla, yöneticiler, aynı zamanda kullanıcı hareketlerini izleyerek gruplara ya da kullanıcılara kaynak erişimi için özel erişim politikaları tanımlayabilirler.

Veri Koruma Ürünleri
    a.Barracuda Backup;

Barracuda Backup servis yedekleme ihtiyaçlarınızın tamamını karşılar ve paranızın tam karşılığı bir üründür. Yerel yedek sağlamakla birlikte Barracuda Veri Merkezlerinde de yedeğinizi şifreleyerek saklar. Sadece değişen dosyaların yedeklerini alarak, hem yerel disk kümesini en verimli şekilde kullanır, hem de uzak yedeklemede ihtiyacınız olan bant genişliğini asgariye düşürür.


    b.Barracuda Message Archiver;

Barracuda Message Archiver şirketinizdeki kullanıcıların gönderdiği ve aldığı e-postalarla anlık mesajlaşmaları sisteminizle entegre çalışarak arşivleyen bir donanım ve yazılım çözümüdür. Barracuda Message Archiver gerçek zamanlı ve otomatik olarak e-postaları depolar, indeksler ve anında geri almaya, hızlı aramaya hazır hale getirir. Yeni e-postaları anında yakalamak için, Microsoft Exchange ve diğer standart e-mail sunucularında bulunan journalling özelliğinden yararlanır. Barracuda Message Archiver tam bir arşiv sağlayabilmek için çok eski e-postaları ve PST dosyalarını da arşivler.